Uruchamianie Google Analytics na blogu

Uruchamianie Google Analytics na blogu stanowiło zagadkę dla jednej z młodych blogerek. Specjalnie dla niej powstał ten wpis, ale mam nadzieję, że również innym się przyda. Wpis prezentuje jak wygląda uruchamianie Google Analytics na blogu działającym na platformie Blogger, WordPress i na stronach nie wykorzystujących CMSów. Zapraszam!

Zakładanie konta Google Analytics

Aby rozpocząć zbieranie danych poprzez Google Analytics należy w pierwszej kolejności utworzyć konto Google. Następnie należy zarejestrować się i wypełnić odpowiednie pola. Nas będzie interesowała rejestracja dla strony www.

Po kliknięciu Pobierz identyfikator śledzenia i zatwierdzeniu regulaminu przekierowani zostaniemy na stronę z naszym kodem.

Uruchamianie Google Analytics na blogu na platformie Bloggera

Przechodzimy do panelu zarządzania blogiem na platformie Blogger i klikamy zakładkę Ustawienia. Z listy, która się rozwinie wybieramy Inne. Ostatnie pole do wypełnienia to miejsce na wpisanie naszego kodu śledzenia.

Uruchamianie Google Analytics na blogu Bloggera
Uruchamianie Google Analytics na blogu Bloggera

Składa się on z dwóch liter oddzielonych myślnikiem od ciągu cyfr, na przykład UA-61204743-1. Znajdziecie go trzeciej linijce kodu od końca. Zapisz ustawienia i gotowe. Prawda, że proste!

Podsumowanie

Korzystacie z Google Analytics czy macie inne źródła do analizowania ruchu na stronie. Czekam na Wasze opinie w komentarzach. Ten wpis jest pierwszym wpisem inicjowanym potrzebą innego użytkownika. Jeżeli macie jakieś problemy piszcie śmiało u mnie na fanpage’u facebook.com/jakubstrawapl.

Napisz co uważasz