Theme Unit Test, czyli przykładowa zawartość bloga

Theme Unit Test to wybawienie dla sporej grupy nowych użytkowników wordpressa. Theme Unit Test brzmi tajemniczo, lecz cała tajemnica tego zbioru plików leży w ich zastosowaniu do testów w projektowanych lub pobranych motywach. Po przeczytaniu tego wpisu, będziecie zaskoczeni, że to takie proste. Zapraszam!

Jak wspominałem we wpisie o instalacji motywów do wordpressa, motyw ma za zadanie prezentować w odpowiedni sposób zawartość bloga. Problem w tym, że rozpoczynając pracę z wordpressem nie mamy żadnej zawartości do testowania wyglądu. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic więcej jak tylko wyprodukować jakąś zawartość w której będą wszystkie rodzaje wpisów, różne rodzaje formatowania tekstu, cytaty, wypunktowania i wiele wiele innych możliwości, które wypadało by opisać w arkuszach stylów.

Theme Unit Test – wybawienie

[symple_callout button_text=”tutaj” button_color=”blue” button_url=”http://codex.wordpress.org/Theme_Unit_Test” button_rel=”nofollow”]Theme Unit Test pobrać możecie klikając[/symple_callout]

Następnie na link w punkcie 1 klikamy „Zapisz element docelowy jako…„.

[symple_callout button_text=”tutaj” button_color=”blue” button_url=”http://wordpress.org/plugins/wordpress-importer/” button_rel=”nofollow”]Kolejny krok to pobranie wtyczki do importowania[/symple_callout]

Po zainstalowaniu wtyczki przechodzimy w panelu administratora do sekcji Narzędzia -> Import. Z listy wybieramy WordPress.

Theme Unit Test Importowanie
Importowanie danych z pliku XML

Kolejny krok to wskazanie naszego wcześniej pobranego pliku i potwierdzenie importowania z niego danych. WordPress zapyta nas jeszcze czy dodać nowych autorów, decyzję pozostawiam Wam. Pamiętajcie jednak, aby zaznaczyć box na dole, aby zostały dodane pliki. Potwierdzamy. Proces chwilkę potrwa, więc bądźcie cierpliwi.

Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie w kokpicie powinniście zobaczyć taki efekt:

Theme Unit Test Podsumowanie
Efekt końcowy

Oczywiście zawartość ma pomagać w testowaniu wielu kombinacji z jakich użytkownik chciałby skorzystać podczas używania motywu. Musimy więc zadbać o jeszcze kilka rzeczy:

  • ustawcie długą nazwę strony i jej opis, aby sprawdzić jak zachowuje się motyw,
  • przydzielcie niewielka ilość dostępnych na jednej stronie wpisów i komentarzy, aby sprawdzić jak reaguje i wygląda stronicowanie na blogu;
  • ustawcie w komentarzach kilkukrotne zagnieżdżanie odpowiedzi, aby sprawdzić jak się zachowują,
  • upewnijcie się, że w sekcji Media nie ma ustawionych żadnych ograniczających wartości, aby w pełni testować $content_width,
  • aby testować jak zachowuje się nawigacja po stronie, ustawcie różnie zbudowane menu w sekcji Wygląd.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że przedstawiony we wpisie theme unit test przyda się w testowaniu Waszych motywów, a może i budowaniu ich od zera. Czekam również na Wasze sposoby tworzenia przykłdowych treści na blogu do testów.

Źródło: Codex

Napisz co uważasz