Przesyłanie na serwer motywu dla wordpressa

Przesyłanie na serwer motywu dla wordpressa

Przesyłanie na serwer motywu jest dla wielu użytkowników tego CMSa błahostką, jednak tym osobom dla których wordpress to wciąż zagadka przygotowałem krótki wpis, gdzie poznacie wszystkie sposoby wykonania tej operacji. WordPress swoją popularność z pewnością zawdzięcza ogromnej liczbie motywów, które mimo podobnego wnętrza, czynią ze stron unikalne miejsca.

Zaczynając przygodę z wordpressem należy zwrócić uwagę na fakt, że sam wordpress nie jest w stanie pokazać nam zawartości bloga czy strony. Wymaga do tego aktywnego motywu. Po instalacji, wszystkie motywy znajdują się w folderze wp-content, w podfolderze themes.

Przesyłanie na serwer motywu – video

Wpisując w okno wyszukiwarki hasła tj. „free wordpress theme” lub „darmowe motywy wordpress” z pewnością w wynikach uzyskamy sporą listę proponowanych motywów. Jednym z pewniejszych źródeł motywów jest oficjalne repozytorium motywów dla wordpressa. Znajdziecie tam blisko 2000 przykładów do pobrania i wykorzystania na stronie. Aby motyw znalazł się na naszym serwerze należy pobrać motyw w postaci spoakowanej paczki, a następnie przejść do naszego kokpitu, dalej otworzyć zakładkę Wygląd >> Motywy. Zobaczycie dwie zakładki – w pierwszej aktywny motyw i nieaktywne motywy obecne na serwerze. Nas jednak interesuje zakłądka druga.

Przesyłanie na serwer motywu – pobierz i wyślij na serwer

Mamy pobraną paczkę z motywem, więc pozostaje nam jedynie przesłać go na serwer. Przechodzimy w zakładkę Zainstaluj motywy >> Wyślij na serwer.

Przesyłanie na serwer motywu i uruchamianie | Przesyłanie na serwer motywu
Przesyłanie na serwer motywu i uruchamianie

Określamy lokalizację pliku i klikamy zainstaluj. Nastąpi przesłanie na serwer motywu spakowanego i jego wypakowanie. Po tych operacjach pozostaje nam jedynie uruchomić motyw.

Przesyłanie na serwer motywu – wbudowana wyszukiwarka motywów

Wyszukiwarka motywów | Przesyłanie na serwer motywów
Wyszukiwarka motywów

Zaraz po przejściu na kartę Zainstaluj motywy, pierwsza zakładka to wyszukiwarka. Segreguje nam według podanych wymagań motywy i wyświetla te, które pasują. Pozostaje nam jedynie kliknąć zainstaluj i po chwili motyw będzie dostępny i po włączeniu będziemy mogli z niego korzystać.

Przesyłanie na serwer motywu – inne opcje panelu

Jeżeli nie mamy sprecyzowanych wymagań co do motywu, możemy się sugerować listami dostępnymi w pozostałych zakładkach. Znajdziemy tam motywy uszeregowane według popularności, listę z najnowszymi udostępnionymi motywami i tę na której znajdziemy motywy wydane jakiś czas temu, a które twórca uaktualnił do nowszej wersji.

Podsumowanie

Stosując do zmiany motywu jedynie panel administratora mamy możliwość przesłać motyw na co najmniej kilka sposobów. Odbywa się to bez instalacji kolejnych programów i zapewnia możliwość podglądu oraz personalizacji wybranego theme’u. Niektóre z instalowanych motywów posiadają także dodatkowe opcje modyfikacji. Szukajcie ich w panelu administratora, aby jeszcze lepiej dopasować wygląd do Waszych oczekiwań.

Napisz co uważasz