Osadzanie multimediów na stronie zbudowanej na WordPressie

Osadzanie multimediów na stronie, która tworzona jest na wordpressie zostało uproszczone od wersji 2.9. Od tego czasu wiele się zmieniło, a może nie tyle zmieniło co rozwinęło. Zapraszam do zapoznania się z tematem osadzania multimediów wykorzystując oEmbed!Każdy z nas zna takie strony jak SoundCloud, Flickr, Instagram, Vimeo czy Youtube.
Osadzanie multimediów na stronie zbudowanej na WordPressie odbywa się przy użyciu formatu oEmbed, który na naszej stronie w łatwy sposób obrazuje to, do czego prowadzi wstawiony link URL. Link jaki umieścimy na naszej stronie skutkuje wyświetleniem na naszej stronie kodu udostępnianego przez źródło linku.

Osadzanie multimediów na stronie z Youtube
Kopiujemy link z paska adresu

My wklejamy link, a cała reszta odnośnie wyświetlania została ustalona przez dostawcę. Osadzamy link w nowej lini kodu i Voilà!
Przykład:

Posłuchajcie tego kawałka:

Świetny, czyż nie?

Posłuchajcie tego kawałka:

Świetny, czyż nie?

Osadzanie multimediów na stronie – parametry shortcode embed

Do dyspozycji mamy również shortcode embed, któremu możemy nadać dodatkowe parametry:

  • maksymalną szerokość – width
  • maksymalną wysokość – height

W takim wypadku nie jest wymagane umieszczanie linku w osobnej lini:

Kalendarium zmian

wersja 2.9 – Wprowadzenie wsparcia dla osadzania multimediów.

wersja 3.0 – Dodanie serwisów SmugMug i FunnyOrDie.

wersja 3.4 – Dołączona możliwość wsparcia dla danych z serwisu Twitter.

wersja 3.5 – Dodanie serwisów Instagram, SoundCloud, SlideShare.

wersja 3.6 – Dołączenie serwisów Rdio, Spotify(wspominałem o tym tutaj).

Pozostałe wspierane serwisy: blip.tv, DailyMotion, Flickr, Hulu, Qik,Photobucket, PollDaddy, Revision3, Viddler, Vimeo, YouTube, WordPress.tv oraz te wymienione na tej stronie

Więcej informacji na temat formatu oEmbed znadziecie tutaj. Są tam parametry dzięki którym będziecie w stanie dodać serwis, którego brak na powyższej liście za pomocą funkcji wp_oembed_add_provider.

Podsumowanie

Osadzanie multimediów na stronie, która działa dzięki WordPressowi jest na tyle łatwe, że nie powinno ono sprawić trudności większości z Was. Warto więc ubogacać własny kontent w zdjęcia i filmy pochodzące z legalnych źródeł uznając pracę włożoną przez ich twórców.

Źródło: Codex

Napisz co uważasz