Nareszcie jest WordPress 3.6 “Oscar”

Nareszcie jest WordPress 3.6 “Oscar”

WordPress 3.6 już jest! Z dniem 1-szym sierpnia A.D. 2013 możemy cieszyć się nową wersją, która przyniosła wiele udogonień dla blogerów. Mijając półmetek 2013 roku posiadamy wreszcie dostępną wersję motywu oznaczoną jako Twenty Thirteen. Dodatkowo wersja oznaczona jako 3.6 pozwala nam jeszcze swobodniej osadzać media. A co dokładnie przyniosła nowa wersja?WordPress 3.6 nazwany został „Oscar” na cześć wspaniałego kanadyjskiego pianisty jazzowego i kompozytora Oscara Emmanuela Petersona.

Nowości w wersji wordpress 3.6

We wstępie wspomniany nowy szablon jest sporym zaskoczeniem porównując go do poprzednika, który raczej nie grzeszył nadmiarem kolorów. Teraz jest całkiem inaczej i zdecydowanie ciekawiej. Interesujące nagłówki, fantastyczne wyświetlanie strony na urządzeniach i zdecydowany powrót do blogowych korzeni z pewnością przypadnie do gustu rozpoczynającym przygodę z blogowaniem.

Nowości w tworzeniu wpisów

Kolejnym ukłonem w stronę blogerów jest system zachowywania wersji wpisów – revisions. Z pewnością zmniejszy to możliwość zagubienia zmian dokonywanych podczas tworzenia nowych wpisów. Jesteśmy w stanie w każdej chwili powrócić do przypadkowo zamkniętej, a niezapisanej wersji wpisu. Również, gdy nad jednym wpisem działa kilka osób, każda z nich ma dostęp do odrębnej, przypisanej do danego autora wersji wpisu. Nie został zaimplementowany pasek z wyborem formatu wpisów, ale i tak mamy teraz możliwość skorzystać z kilku ich rodzajów.

Nowości w audio & video

Z nową wersją wordpressa, jego twórcy dają Nam możliwość niezależnie od zewnętrznych dostawców audio & video, osadzać pliki i odtwarzać poprzez wbudowany odtwarzacz multimedialny dla HTML5. Dodatkowo każdy kolejny wpis możemy ubogacać listą utworów z takich stron jak Spotify, Rdio czy Sound Cloud.

Intuicyjny edytor menu

WordPress 3.6 przynosi również uproszczenie w edycji i zarządzaniu naszym menu. Teraz praca z nimi będzie o wiele łatwiejsza. Wszystkie wspomniane przeze mnie nowinki w ciekawy i zabawny sposób prezentuje poniższy film:

Podsumowanie

Mark Jaquith, Aaron Campbell i pozostali pięknie się spisali i dzięki ich ciężkiej pracy możemy korzystać z tej gamy udogodnień. Nowe aktualizacje w zakresie bezpieczeństwa już są planowane na październik tego roku, a za nasze widgety zabiorą się w grudniu. Życzymy im wytrwałości i wielu dobrych pomysłów. Tymczasem ciekaw jestem Waszych opini? Zapraszam do dyskusji w komentarzach 😀

Napisz co uważasz