Klient ftp Filezilla – przesyłanie motywu

Klient ftp pomoże nam poznać ostatni sposób przesłania motywu wordpress na serwer. Ma on jednak wiele więcej możliwości. Używając go możemy bez dostępu do panelu administratora zarządzać plikami i je modyfikować. Wcześniejsze możliwości przesłania na serwer motywu znajdziecie we wpisie Przesyłanie na serwer motywu dla wordpressa.

Klient ftp – Filezilla

[symple_column size=”two-third” position=”first”]Klientów ftp jest spora liczba i zapewne w zależności od upodobań i przyzwyczajeń każdy korzysta z innego. Mi do gustu przypadł program Filezilla, który jest darmowym programem udostępnianym na licencji GNU General Public License.[/symple_column] [symple_column size=”one-third” position=”last”][symple_button color=”green” url=”https://filezilla-project.org/download.php?type=client” title=”Filezilla Client | klient ftp” target=”blank” border_radius=””]Pobierz Filezilla Client[/symple_button][/symple_column][symple_clear_floats]

Przesyłanie motywu za pomocą klienta FTP – video

Klient ftp – przesyłanie motywu

Motywy z których korzysta WordPress znajdują się w folderze wp-content >> themes. Należy je tam umieścić już rozpakowane tak, aby folder z nazwą motywu zawierał już tylko docelowe pliki.
[symple_callout button_text=”Przejdź” button_color=”blue” button_url=”http://jakubstrawa.pl/child-theme-motyw-potomny-modyfikacje-motywu/” button_rel=”nofollow”]Pamiętajcie, że najlepiej używać motywów potomnych – child theme o których możecie przeczytać tutaj. [/symple_callout]

Jak połączyć się z serwerem?

Naszą pracę z klientem ftp należy rozpocząć od połączenia się z serwerem na którym znajduje się instalacja wordpressa. Niezbędne będa informacje tj. nazwa użytkownika i hasło oraz adres ftp serwera. Wszystkie te informacje z pewnościa będą Wam udostępnione zaraz po wynajęciu hostingu dla waszej strony. Ze swojej strony polecam łączenie się z serwerem poprzez funkcję Szybkie łączenie tuż pod głównym menu.

Szybkie łączenie przez klient ftp
Szybkie łączenie przez klienta ftp
Klient ftp - konsola
Zmiany na konsoli podczas logowania

Po wypełnieniu wymaganych pól klikamy przycisk i powinno nastąpić połączenie z serwerem co będziemy mogli zaobserwować zmianami na konsoli. Następnie wybierając z menu Plik >> Kopiuj aktualne połączenie… łatwo możemy zapisać ustawienia z jakich klient ftp skorzystał przy szybkim połączeniu.

Klient ftp – drzewo katalogów

Kolejne kroki musimy skierować do miejsc w których znajdują się motywy. Jak już wspomniałem na serwerze motywy powinny się znajdować w folderze wp-content >> themes i taki otwieramy w prawym oknie klikając na kolejne foldery. Z lewej strony wybieramy lokalizację w której znajduje się nasz rozpakowany folder z motywem.

Klient ftp - drzewo katalogów
Drzewko katalogów

Aby przesłać plik klikamy na folderze prawym klawiszem myszy i wybieramy wyślij. W oknie pod drzewem katalogów zauważymy jak następuje przesyłanie kolejnych plików.

Na koniec pozostaje nam włączenie motywu w panelu administratora naszego bloga i gotowe.

Inne klienty ftp

Aby nie pozostać obojętnym na Waszą ciekawość poniżej pozostawiam linki do innych klientów ftp. Warto wybrać dla siebie najodpowiedniejszy.

[symple_column size=”one-third” position=”first”][symple_button color=”green” url=”https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/fireftp/” title=”FireFTP | Klient ftp ” target=”blank” border_radius=””]Klient ftp FireFTP[/symple_button][/symple_column][symple_column size=”one-third” position=”self”][symple_button color=”green” url=”http://www.dobreprogramy.pl/SmartFTP,Program,Windows,13341.html” title=”SmartFTP | Klient ftp ” target=”blank” border_radius=””]Klient ftp SmartFTP[/symple_button][/symple_column][symple_column size=”one-third” position=”last”][symple_button color=”green” url=”http://totalcmd.pl/” title=”Total Commander | Klient ftp ” target=”blank” border_radius=””]Klient ftp Total Commander[/symple_button] [/symple_column]

Podsumowanie

Klient ftp jest idealnym rozwiązaniem jeśli pliki jakie chcemy przesłać są większe od limitów jakimi ogranicza nas wordpress lub gdy przesyłanie w tradycyjny sposób zawodzi. Warto znać tę alternatywę na wszyelki wypadek dla własnego komfortu. [symple_testimonial by=””]A Wy z jakiego klienta ftp korzystacie?[/symple_testimonial]

Napisz co uważasz