Jak zablokować zaproszenia do gier na facebooku

„Jak zablokować zaproszenia do gier na facebooku” jest coraz częstszym pytaniem użytkowników tego serwisu społecznościowego. Problemem stała się ich ilość, gdy kolejne osoby, aby zyskać poziomy czy przedmioty w grze musiały zwerbować kolejnych graczy. Początkowo przy starym interfejsie Facebooka nie była to tak męcząca sprawa, jednak teraz w każdym możliwym miejscy, w oknie powiadomień, bocznym pasku i gdzie tylko się da widzimy, że ktoś nas zaprasza do gry. Szukałem sposobu jak zablokować zaproszenia do gier na facebooku na stałe. Oto krótka porada.

Blokowanie aplikacji

Logujemy się na konto Facebook, odnajdujemy i otwieramy w w prawym górnym rogu trójkąt skierowany w dół. Klikamy na niego i z rozwiniętego menu wybieramy Ustawienia. Kolejno z otwartego okna w lewym panelu bocznym wchodzimy w zakładkę Blokowanie. W tym miejscu poza opcją na samym dole Blokuj zaproszenia z aplikacji mamy możliwość zablokować użytkownika lub zaproszenia od osób, które wyjątkowo się nam naprzykrzają. Jest to pierwszy sposób jak zablokować zaproszenia do gier na Facebooku.

Blokada aplikacji na Facebooku
Blokada aplikacji na Facebooku

Jak zablokować zaproszenia do gier na facebooku – raz, a dobrze

Poprzednia opcja jest co najmniej manualnym dodawaniem aplikacji do listy wykluczeń. Istnieje jednak łatwiejszy sposób rozwiązania nieporozumienia z zaproszeniami do aplikacji. W momencie, gdy uzyskujemy zaproszenie pojawia się w lewym pasku w sekcji Aplikacje dymek z numerem. Kliknijcie w taki dymek, który przeniesie Was do okna z grami.

W tym oknie znajduje się zakładka Aktywność. Klikając na krzyżyk ukrywamy zaproszenie, a w kolejnym polu wyświetlają się dwie opcje do wyboru.

Jak zablokować zaproszenia do gier na facebooku
Ukryj zaproszenie

Do wyboru mamy zablokowanie gry lub ignorowanie zaproszeń od danego użytkownika.

Pierwsza opcja owocuje alertem.
Efekt: nie będziesz otrzymywać zaproszeń do tej aplikacji od innych osób, a aplikacja nie będzie pobierać żadnych informacji na Twój temat. Nie będziemy jednak widzieć czy ktoś ze znajomych korzysta z tej aplikacji.

Kolejna opcja oferuje inny efekt. Ignorowanie zaproszeń od użytkownika. Decyzja jaką formę blokowania wybierzemy jest indywidualna. Każda aplikacja posiada możliwość korzystania z danych umieszczonych w Facebooku.

Blokada aplikacji - ostrzeżenia
Blokada aplikacji – ostrzeżenia

Wszystkie wprowadzone ustawienia możemy usuwać poprzez odznaczanie gry z listy zablokowanych aplikacji, analogicznie do opisanego  w pierwszym rozwiązaniu.

Podsumowanie

Facebook nie jest czymś złym, idea była prosta, lecz marketing i ludzka bezmyślność go wykrzywia. Sposób jest testowany przeze mnie i zaowocował brakiem zaproszeń. Nie gwarantuję, że znikną zaproszenia, ale z czasem można się od nich uwolnić. Czekam na Wasze komentarze jakie były efekty. Piszcie Wasze sposoby na rozwiązanie tego problemu. Paradoksalnie, jeśli dacie LIKE dla mojego fanpage będziecie informowani o podobnych poradach. Zapraszam!

Nazwa aplikacji użyta we wpisie służy jako przykład i w żaden sposób nie zniechęcam do korzystania z niej.

Napisz co uważasz