Film z youtube z dodatkowymi parametrami

Film z Youtube to częsty składnik ubogacający treść wpisów na blogach i stronach internetowych. Często ytuberzy poza kanałem na portalu Youtube prowadzą blogi, aby zwiększyć wartość swojego kontentu i grono odbiorców. Mało kto wie, że możemy wyświetlanie tych filmów ciekawie ustawić, zmienić moment od którego zostaną one odtworzone, a także ich jakość i wiele innych parametrów.

Jak zbudowany jest kopiowany link z Youtube

Film z youtube | Osadzanie multimediów na stronie z Youtube
Kopiujemy link z paska adresu

Kopiując link z paska adresu wygląda on następująco:

http://www.youtube.com/watch?v=fgWFxFg7-GU

Gdy zaś używamy tego, który generowany jest w sekcji Udostępnij >> Umieść wygląda on tak:

//www.youtube.com/embed/fgWFxFg7-GU

W obu przypadkach [symple_highlight color=”blue”]fgWFxFg7-GU[/symple_highlight] stanowi ID filmu.

Jak wstawić film z youtube ustalając określone wymiary okna

We wpisie o osadzaniu multimediów na stronie opartej na wordpressie pokazałem jakie parametry posiada shortcode, którego możemy użyć gdy chcemy wstawić film z youtube. Podajemy wartość width i opcjonalnie height, lecz i bez niego okno utworzy się zachowując stosunek 16:9. Przykład:

Jak wstawić film z youtube od określonej sekundy

Na pierwszy ogień ustawienia początku wyświetlania filmu. Ile to razy każdy z nas chciał pokazać znajomym wycinek filmu, którego długość była zbyt zniechęcająca by obejrzeć całość. Jest na to prosta rada. Do naszego linku dodajemy parametr #t= zaraz za ID filmu i określamy minutę oraz sekundę filmu.
Przykład:

http://www.youtube.com/watch?v=31r58H4N68E#t=03m00s

Jak wstawić film z youtube bez polecanych na końcu

Filmy odtwarzane z linku w zależności od parametru ?rel= mogą wyświetlać po zakończonym odtwarzaniu inne proponowane filmy lub polecane filmy nie będą wyświetlane. Domyślnie brak tego parametru lub jego wartość 1 uruchamia polecane filmy. Aby je wyłączyć dodaj ?rel=0Przykład:

http://www.youtube.com/embed/4xjPODksI08?rel=0

Jak wyłączyć automatyczny start osadzanego filmu

Za tę funkcje odpowiada parametr &autoplay=. Warość 1 skutkuje automatycznym uruchomieniem filmu po załadowaniu, a warość 0 wyłączeniem autostartu.

Podsumowanie

Filmy z Youtube, które dodajecie na stronie mogą czasem nie wyświetlać się w oczekiwany sposób. Należy wtedy zastosować generowany kod w sekcji Udostępnij >> Umieść (znacznik <iframe) a gdyby i to zawiodło, należy skorzystać ze starego kodu do umieszczenia na stronie(znaczniki rozpoczynające się od <object).

Źródło:

YouTube Embedded Players and Player Parameters

Umieszczanie filmów i playlist

Napisz co uważasz