Dodatkowe wtyczki wordpress grudzień 2013

Podstawowe wtyczki wordpress zostały opisane w tym wpisie – kliknij. W zależności od umiejętności i czasu jaki możemy poświęcić stronie potrzebujemy lub nie dodatkowych wtyczek. Poszerzają one możliwości bloga, modyfikują wygląd jego elementów i poprawiają obiór u odwiedzających. Zapraszam do zapoznania się z moimi propozycjami dodatkowych wtyczek.

[symple_clear_floats]
  1. Wtyczki wordpress – Bezpieczeństwo
  2. Wtyczki wordpress – SEO
  3. Wtyczki wordpress – Tworzenie wpisów
  4. Wtyczki wordpress – Estetyka
  5. Wtyczki wordpress – Optymalizacja
  6. Wtyczki wordpress – Budowanie społeczności

Wtyczki wordpress – Bezpieczeństwo

O ile wtyczki wordpress wymienione na liście podstawowych zawierały opcje chroniące nas przed włamaniem się osób nieuprawnionych o tyle poniższe mają zadbać o porządek w komentarzach.
Math Captcha – Oczywiście, jeżeli naszą stronę nie dręczą spamerskie komentarze, postarajmy się nie dręczyć czytelnika rozwiązywaniem zadań, gdy chce wyrazić swoją opinię – chyba, że jest to również test na wiedzę 😀

Wtyczki wordpress – SEO

Nie jesteśmy w całym internecie jedynymi posiadaczami strony internetowej. Z tego właśnie względu należy odpowiednio dbać, aby prezentowana zawartość spełniała podstawowe wymagania.
SEO friendly images dodatkowe wtyczki wordpress
SEO Friendly Images – Należy zawsze posiadać słowo kluczowe w tytule wpisu. Ten plugin dba o inny aspekt. Należy podczas wstawiania grafiki do wpisu zadbać o odpowiednie jej opisanie tytułem i tagiem alt – tekstem alternatywnym. Jest to ważna kwestia. Proponowany plugin jest rozwiązaniem, gdy wstawiamy wiele grafik lub nie mamy czasu na opisywanie obrazków. Wstawia arbitralnie tytuł i tytuł alt obrazka, taki jak wpisu do którego jest przypisany. Przydatne, czyż nie 😀

Wtyczki wordpress – Tworzenie wpisów

Wpisy – im ciekawsze i przyciągające uwagę tym lepiej. Naturalnie, musi z tym iść w parze zawarta w nich treść. Oto sposób na nietuzinkowe przedstawienie treści.
TablePress jest idealnym rozwiązaniem dla autorów wpisów w których duża ilość informacji jest przedstawiana w postaci tabeli. Ułatwi ona zarówno tworzenie wpisu jak i jego odbiór.

Wtyczki wordpress – Estetyka

Nasza strona, nasz blog jest wizytówką jaką o sobie wystawiamy i choć liczy się wnętrze, to wygląd jest pierwszą rzeczą jaka zdecyduje czy odwiedzający pozostanie z nami na jeszcze trochę.
Responsive Lightbox – dodaje ciekawy efekt wyświetlania grafiki na blogu w zależności od naszych ustawień. [symple_callout button_text=”tutaj” button_color=”blue” button_url=”http://jakubstrawa.pl/7-me-targi-skarby-ziemi-bialystok-2013/” button_rel=”nofollow”]Efekt działania tej wtyczki wordpress możecie podziwiać [/symple_callout] Smooth Scroll Up – kolejna wtyczka z której dobrodziejstwa korzystam na tej stronie. Użytkownik, który czyta nasz wpis i śledząc tekst przewija go w dół często odbywa długa drogę. Na koniec tej podróży możemy mu podsunąć estetyczny przycisk, który zabierze go na górę strony, co z pewnością pozwoli na zainteresowanie go jeszcze jakimś postem.

Wtyczki wordpress – Optymalizacja

Nasz blog czy strona działająca na wordpressie powinna działać płynnie i szybko. Im więcej wpisów i treści, tym blog bardziej zwalnia.
WP Smush.it to narzędzie, które optymalizuje przesyłane przez nas obrazki, redukując ich wagę. Im mniejsza waga grafiki we wpisie tym krótszy czas ładowania strony i mniejsza irytacja odwiedzającego.

Wtyczki wordpress – Budowanie społeczności

Jest wiele wtyczek społecznościowych. Oto kilka, moim zdaniem, ciekawych propozycji.
Sociable – wtyczka udostępniająca podpięcie ogromnej liczby przycisków społecznościowych.
Subscribe2 i Subscribe To Comments Reloaded – pierwsza pozwala na zapisywanie się użytkowników do subskrypcji, a druga tę funkcjonalność poszerza o zapisywanie się ich do subskrypcji dyskusji pod wpisem lub całego bloga.

Podsumowanie

Kolejna lista propozycji zebrana w odpowiednie kategorie czeka na Wasze opinie. Czeka na Wasze propozycje wtyczek. Jeśli chcielibyście, abym którąś z nich zaprezentował bliżej lub nagrał film z ich konfiguracją piszcie o tym w komentarzach. Pozdrawiam i widzimy się w kolejnym wpisie!

Napisz co uważasz