7-me Targi Minerałów i Biżuterii Skarby ziemi Białystok 2013


Zapraszam do obejrzenia relacji z Targów Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi.  Białystok był gospodarzem tej imprezy. Całość miała miejsce 19-20 października 2013 roku w budynku Hali Sportowej Uniwersytetu w Białymstoku. Organizatorem był GEOLAB, Andrzej Zuchora. Zapraszam do obejrzenia materiałów.

VII Targi Minerałów i Biżuterii Skarby ziemi Białystok 2013 – video

Zachęcam do obejrzenia w jakości HD.

VII Targi Minerałów i Biżuterii Skarby ziemi Białystok 2013 – fotorelacja

VII Targi Minerałów i Biżuterii Skarby ziemi Białystok 2013 – moim zdaniem…

Targi odwiedziłem w niedzielę, 20 października i pierwsze co rzucało się w oczy po przybyciu, że klimat imprezy jest bardzo kameralny i nie krępuje oglądania. Pełno stoisk, na których różnego kalibru rzeczy, zaczynając od kamieni i minerałów, poprzez skamieniałości, kości zastygniętych skorupiaków, zęby rekinów, aż po biżuterię ręcznie wykonaną, podobnie ceramikę i tkaniny. Hala sportowa była wypełniona w całości, a zainteresowanych było naprawdę spora ilość. Cena wymienionych drobiazgów była różna. Od kamieni różnego typu, barwy i wielkości za kilka złotych, po kolekcje i skamieniałości, które wymagały głębszej kieszeni. Oczywiście nie brakowało pięknie wykonanej biżuterii, toteż panie stanowiły spore grono zwiedzających. Drugą spora grupę stanowiły dzieci, które poza „paczkami niespodziankami” w których każdy los nie pozostawał bez nagrody mogły spróbować swoich sił w poszukiwani złota. Szkoła płukania złota cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Zagadka – Skarby ziemi Białystok 2013

Nagroda w konkursie | Skarby Ziemi Białystok
Nagroda w konkursie: Tygrysie Oko

Będąc na targach pomyślałem też o Was i proponuję Wam mały konkurs z nagrodą. Nagrodą jest przewieszka z kamienia szlachetnego o nazwie Tygrysie Oko. Kamień ten jest bardzo interesujący, podczas obserwacji z bliska wydaje się, że coś się w nim porusza. Dodatkowo kamień ten był przez wielu starożytnych Rzymian traktowany jako amulet przynoszący szczęście. Mam nadzieję, że wielu z Was weźmie udział w konkursie i jedną osobę spotka szczęście posiadania tego kamienia.
Więcej informacji na: facebook.com/jakubstrawapl

Podsumowanie
Targi uważam za udane i bardzo interesujące.

Z pewnością na wiosnę znów się na nie wybiorę. A Wy, jeżeli chcecie, aby takie wpisy i konkursy pojawiały się częściej napiszcie mi o tym w komentarzach.

Napisz co uważasz